Паліативна допомога в Україні є безоплатною: що гарантується пацієнтам?

337844352 1254890122088006 37013706197407236 nПаліативна допомога покликана полегшити стан людей, які зіткнулися з важким чи невиліковним захворюванням, та покращити якість життя.
Така допомога входить у Програму медичних гарантій і є безоплатною для пацієнта. Національна служба здоровʼя України (НСЗУ) оплачує надання паліативної допомоги у стаціонарі та мобільну – за місцем перебування пацієнта.
Паліативна допомога надається пацієнтам у таких випадках:
- за направленням лікаря первинної медичної допомоги;
- за направленням лікуючого лікаря;
у разі переведення з іншого медзакладу або клінічного підрозділу під нагляд спеціалістів паліативної служби.
Під час таких обстежень пацієнтам гарантується:
- інструментальні дослідження за місцем перебування або в медзакладі;
- оцінка хронічного больового синдрому та запобігання йому, лікування і контроль;
- оцінка психоемоційного стану та психологічна допомога;
- киснева підтримка;
- респіраторна підтримка;
- знеболення на всіх етапах діагностики та лікування;
- забезпечення асистивними засобами (крісла колісні, милиці тощо);
послуги із реабілітації;
- забезпечення лікарськими засобами і медвиробами із Нацпереліку, у т. ч. наркотичними (за рецептом);
- навчання членів родини (законних представників, доглядачів) навичкам догляду за важкохворим;
- невідкладна допомога тощо.
Повний перелік послуг розміщений на сайті НСЗУ в розділі «Вимоги ПМГ 2023» (п. 10). (https://bit.ly/3lbm9iG)

Для військових, які отримали поранення запустили онлайн-платформу

navig-1024x405Для військових, які отримали поранення запустили онлайн-платформу
В Україні запустили онлайн-платформу «Правовий навігатор», який створено командою правозахисного центру принцип “Принцип”, щоб поранений військовий знав про свої права та можливості, не загубився в документах і розумів, що на нього чекає на кожному етапі системи, яка зараз існує. Наприклад, навіщо потрібна довідка про обставини травми і як скласти рапорт про її отримання.
За допомогою цієї платформи боєць буде впевнено почуватися в установах до яких він буде звертатися за певним видом послуг. На онлайн-платформі доступна покрокова інструкція для поранених бійців, інформація про документи, процедури, права та можливості.
Все Буде Україна!
Джерело: https://bit.ly/3JQe9vE

Дошкільні навчальні заклади Житомирської області отримають 400 наборів раннього розвитку від ЮНІСЕФ

2-nabory-rannogo-rozvytkuДошкільні навчальні заклади Житомирської області отримають 400 наборів раннього розвитку від ЮНІСЕФ. Дані набори надійшли у межах реалізації проєкту ГО “НУО «Ін Тач Юкрейн Фундейшн»”.

Перші такі комплекти раннього розвитку вже почали доставляти до садочків області. Їх отримали дошкільні заклади в Андрушівській, Коростенській, Вчорайшенській громадах.

До наборів раннього розвитку входять приладдя для малювання, настільні ігри, м’які іграшки, м’ячі, сортувальники та інші корисні речі, які можуть бути використані й для організації дозвілля під час перебування в укритті. Дидактичні матеріали допоможуть зняти психологічну напругу та розважити малюків.

У першу чергу набори спрямовуються до тих дошкільних закладів, які долучилися до програми «СПІЛЬНО до навчання» у межах реалізації крос-секторального проєкту. Це створює можливості для педагогічних працівників садочків проводити для дітей додаткові заняття, аби допомогти їм наздогнати, або краще засвоїти навчальний матеріал. Вже 500 вихователів Житомирщини подали заявки на проходження навчання, аби приєднатися до проєкту.

Детальніше: Дошкільні навчальні заклади Житомирської області отримають 400 наборів раннього розвитку від ЮНІСЕФ

Під час воєнного стану студенти зможуть здавати ЄДКІ поза межами України - рішення Уряду

Під час воєнного стану студенти зможуть здавати ЄДКІ поза межами Украіни  рішення УрядуУряд прийняв постанову «Про внесення змін до Порядку здійснення єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ) для здобувачів ступеня вищої освіти магістр за спеціальностями галузі знань «22 Охорона здоров’я», яка дозволить студентам під час дії воєнного стану здавати ЄДКІ поза межами України за місцем їх постійного проживання/тимчасового перебування.

«Останній рік приніс чимало викликів для медичної системи, які змушують нас адаптуватись та приймати нові рішення. Маємо врегульовувати питання, що виникають, таким чином, аби забезпечити максимально зручні для студентів умови, що сприятимуть освітньому процесу. Розуміємо, що багато хто із студентів вимушено виїхали за кордон та не мають наразі змоги повернуся. Дякую членам Уряду за підтримку напрацьованого нами тимчасового рішення, яке дозволяє студентам здавати єдиний державний кваліфікаційний іспит поза межами України, там, де їм наразі зручно», – зазначив Віктор Ляшко.

Детальніше: Під час воєнного стану студенти зможуть здавати ЄДКІ поза межами України - рішення Уряду

Добірка пенсійних послуг у Дії. Без черг та паперів

337716475 619714092834111 822568474614908988 nДобірка пенсійних послуг у Дії. Без черг та паперів
Правда зручно, коли не потрібно нікуди їздити й нічого ксерити? Звісно, це круто. На порталі та в застосунку Дія можна отримувати документи та послуги будь-де і будь-коли за кілька кліків — зі смартфона чи компʼютера.
Зібрали всі пенсійні послуги в одній публікації. Спростіть життя родичам — поділіться з ними добіркою
Або збережіть собі на майбутнє
Проєкти реалізовано Мінцифрою спільно з Міністерством соціальної політики України та Пенсійним фондом України за сприяння «Проєкту підтримки Дія», який впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні за підтримки Швеції.

Постійне користування земельними ділянками

6248124058335778542Постійне користування земельними ділянками. 

Традиційне землекористування, передбачає можливість суб’єкта права вільно (на власний розсуд) використовувати земельну ділянку для особистих потреб, у спосіб передбачений чинним законодавством, з урахуванням її категорії та відповідно, цільового призначення.

З поміж інших різновидів права користування земельною ділянкою, особливе місце посідає саме право постійного користування, яке як

і інші права виникає з моменту його державної реєстрації, відповідно до ст. 125 Земельного кодексу України (далі – Кодексу).

Детальніше: Постійне користування земельними ділянками

Українська молодь віком 18-35 років може долучитися до проєкту «Розповісти наші історії: спогади молоді про стійкість і пошук прихистку»

337665724 3659816697634543 8420997384436143836 nУкраїнська молодь віком 18-35 років може долучитися до проєкту «Розповісти наші історії: спогади молоді про стійкість і пошук прихистку».
Завдяки проєкту учасники зможуть поділитися історіями власного досвіду переміщення через війну, стати частиною міжнародного проєкту та поїхати на десятиденну резиденцію до Німеччини.
Умови відбору для участі в проєкті:
-вік 18-35 років;
-знання англійської мови на розмовному рівні;
-наявність закордонного біометричного паспорта.
Пов’язані з участю витрати покривають організатори.
Відібрані учасники з України та Німеччини зустрінуться в центрі GSI в Бад-Бевензені (Німеччина) 19-29 травня. У резиденції вони разом створять графічний роман.
Кандидатам необхідно заповнити анкету до 31 березня 2023 року.
Метою проєкту є зробити видимими історії про війну та життя в новому місці, а також взаємна підтримка через обмін досвідом між молоддю України та Німеччини.
Благодійний фонд «Восток SOS» у партнерстві з Інститутом Густава Штреземана в Нижній Саксонії (Gustav Stresemann Institut in Niedersachsen e.V.) та Libereco — Partnership for Human Rights e.V. шукають аплікантів, які мають особистий досвід у контексті переміщення внаслідок повномасштабного вторгнення росії, цікавляться або вже працюють у сфері усної історії.
Джерело: https://bit.ly/42HY97s

Які послуги безоплатні при реабілітації амбулаторно?

337724299 3373403662932929 6052986418057894998 nДо Програми медичних гарантій додали кілька нових пакетів. Серед них – «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах».
Пакет передбачає надання реабілітаційної допомоги від однієї до двох годин на добу або менше ніж година на добу для пацієнтів, які потребують: нейрореабілітації, ортопедичної, психологічної, кардіо-респіраторної реабілітації або комплексної реабілітації.
Також передбачені й інші напрями реабілітації упродовж післягострого та довготривалого реабілітаційних періодів відповідно до складеного індивідуального реабілітаційного плану.
Пацієнт у межах реабілітації в амбулаторних умовах може розраховувати на такі безоплатні послуги:
-реабілітаційне обстеження лікарем фізичної та реабілітаційної медицини та фахівцями з реабілітації – членами мультидисциплінарної реабілітаційної команди;
-встановлення діагнозу та складання індивідуального реабілітаційного плану, програми реабілітаційної терапії;
-визначення прогнозу за результатами реабілітаційного обстеження для планування подальшого реабілітаційного маршруту пацієнта;
-моніторинг клінічного стану і коригування реабілітаційного плану за потреби;
-реабілітаційна допомога;

У Дії можна отримати консультацію з усиновлення

337266042 556838936541671 4529598420624017323 nУ Дії можна отримати консультацію з усиновлення
За її результатами ви матимете змогу впевнитися, чи можете бути усиновлювачем, і що необхідно для того, щоб ним стати.
Консультація допоможе оцінити готовність до усиновлення дитини, зрозуміти деталі цієї процедури, а також обрати форму сімейного виховання (опіка, піклування, прийомна сім’я або дитячий будинок сімейного типу).
Як отримати послугу?
Зареєструйтеся або авторизуйтеся на порталі diia.gov.ua за допомогою електронного підпису.
Заповніть онлайн-форму заяви.
Підпишіть її електронним підписом і відправте.
Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

Як отримати ліки за електронним рецептом - роз'яснення МОЗ

337137112 1412046736307643 5782722505119571102 nМи всі вже звикли до «Дії» і того, що паспорт і водійське посвідчення більше не потрібно возити з собою – тепер документи завжди поруч – лише за декілька кліків на телефоні.
Медицина теж не стоїть осторонь – цифрові інструменти, що впроваджуються, зроблять наше життя ще більш комфортним та безпечним.
Один з таких інструментів – Е-рецепт, який дозволяє лікарю прозоро та зручно сформувати призначення на ліки, а фармацевту – швидко відпустити їх у ті самі «два кліки».
До того ж норма відпуску ліків не є новою, а перелік рецептурних ліків не змінюється. Тобто всі ліки, що раніше підлягали відпуску за рецептом лікаря, з квітня можна буде отримати зокрема і з використанням нового цифрового інструмента – електронного рецепта.
При цьому на час воєнного стану е-рецепт буде впроваджуватися поступово: так для своєї зручності ви зможете самостійно обрати, за яким рецептом ви бажаєте придбати ліки в аптеці – електронним чи паперовим. А за відсутності світла чи звʼязку у медичному закладі, лікар, також випише вам рецепт на спеціальному паперовому бланку.
Ви тут: Головна Новини