Загальна характеристика

        Район займає західну частину Житомирської області і лежить у межах Поліської низовини. Відстань до обласного центру — 87 км.
       На сході межує з Червоноармійським, на півдні — з Баранівським, на півночі — з Олевським та Ємільчинським районами Житомирської обл., на заході — зі Славутським районом Хмельницької та Корецьким, Рокитнянським.Березнівським районами Рівненської області.
        Крайніми точками району є: північною — с.Червона Воля,південною — с.Колодянка, західною — с.Повчине, східною — с.Вироби. Протяжність району з півночі на південь становить 75 км.із заходу на схід 62 км.
        Серед форм рельєфу переважають рівнини з виходами на поверхню кристалічних порід у вигляді скель та горбів.
        Переважають два типи ґрунтів: дерново-слабопідзолисті піщані та глинисто-піщані і дерново-середньопідзолисті супіщані. Район багатий покладами граніту, торфу, піску та глини. На його території знаходяться родовища каоліну, які уже з кінця XVIII століття почав використовувати Городницький фарфоровий завод. Абсолютні висоти 150-200 м.
        Пересічна температура січня — 5,6 С, липня +18,1 С. Опадів 668 мм на рік.
Протяжність району по дорогах — 98 км. Площа району — 209834,5 га (2,1 тис.кв.км). Сільгоспугідь — 109408,3 га, з яких орних земель— 69189,6 га. Зайнято під лісами — 77225,0 га, використовується лісу -73687,1 га.
Річок — 22 (найбільша — Случ з притоками Смолкою,Тнею,Церемом та Корчиком).
         У районному центрі знаходиться залізнична станція, протяжність залізниці по району — 86 км.
        Тут перетинаються автомобільні шляхи державного значення Київ — Чопі Васьковичі — Шепетівка,довжина яких в межах району складає відповідно 68 км і 37 км. Довжина доріг місцевого значення 405,7 км. Функціонують 35 приміських автобусних маршрутів.
Новоград-Волинський район розташований в зоні помірного клімату.
        Одним з найцінніших багатств краю є ліси. На території району нараховується понад 100 видів дерев та чагарників. А заказники «Казява», Городницький,Туганівський, Червоно-вільський, Кленівський та «Модрина» мають особливий рослинний та тваринний світ, який нині є державним багатством і надбанням.

Реєстрація на сайті