РАЇСА ХРАБАН: " НАРОД НАС ОБРАВ, А НЕ НАВПАКИ"

13 Копировать

      Раїса Храбан, на відміну від багатьох депутатів, уже має достатньо досвіду та знає як служити на благо людей. Вона п’ять разів успішно перемагала на виборчих перегонах і достойно виконувала свою роботу як голова Наталівської сільської ради. 

     Сьогодні вона відстоює інтереси свого округу в районній раді. Тому про власні політичні амбіції та професійний досвід погодилася розповісти нашій газеті для рубрики «Знайомство з депутатом».


– Раїсо Василівно, поділіться своєю біографією?
– Народилась я в селі Таращанка Новоград-Волинського району в сім’ї працівників колгоспного господарства. Там же і закінчила 8 класів школи, а потім у 9-10 класи пішла навчатися у Новоград-Волинську ЗОШ № 3. Потому здобувала освіту в Ярунському технікумі, а після закінчення – почала працювати у Пилиповицькому колгоспі головним економістом. Згодом вступила до Київського інституту народного господарства, де навчалася за спеціальністю «Плановик-економіст». Із Пилипович перейшла працювати в Наталівку на посаду головного економіста на комбікормовому заводі. У 1994 році, коли Майстрівська сільська рада роз’єдналася на Наталівську і Майстрівську, мені запропонували балотуватися на голову сільської ради, бо всі знали мене як людину і фахівця своєї справи. І так склалося, що з 1994 по 2015 рік я очолювала Наталівську громаду.
– Як виникла ідея стати депутатом? Яку мету маєте, ставши народною обраницею?
– Я вирішила не висувати свою кандидатуру на посаду сільського голови через вік, та і морально й фізично вже стомлена. Але враховуючи свою активну діяльність, не хотіла залишатись осторонь проблем громади. Прагну і надалі підтримувати людей свого округу, щоб Наталівка залишалася «на висоті».
– Ви маєте досвід роботи як голова сільської ради. Як цей досвід допоможе Вам у політичній діяльності?
– Мені багато відомо про роботу районної ради, та й підтримка завжди була і порозуміння з боку влади. Я розуміла цю роботу і приємно, що відгуки у мій бік були лише позитивними. Досконало володію питаннями, пов’язаними з бюджетом, фінансами, знаю роботу підприємств, закладів і установ тощо.
– Які плани на найближчий період і з чого плануєте розпочати?
– Необхідно вирішувати питання децентралізації. Тут не потрібно поспішати, а все детально вивчити і зважити всі переваги та недоліки. Адже я хочу, аби громада отримала усі потрібні надходження, які передбачаються законом. Відверто кажучи, у самому селі нічого суттєвого не потрібно змінювати, бо громада достатньо розвинута, працює вся інфраструктура. На сьогоднішній день пишаємося тим, що є у нас заклади для потреб сільської громади. Усі вони працюють на повну, та не потребують значних фінансових вливань. Ми почали добудовувати спортзал у школі, тому що молоді дуже багато, а приміщення тіснувате. На 2017 рік записали у програму розвитку району добудову цього спортзалу. Отож намагатимемось вже у цьому році залучити спонсорів і використати резерви сільської громади. Звертаються до мене також люди й з особистими питаннями. Наприклад, потребують підтримки у лікуванні та вирішенні квартирних питань учасникам АТО. Зараз надається велика увага нашим воїнам, людям поважного віку, дітям, інвалідам. Я особисто беру активну участь у роботі громади, яка теж намагається своїми силами допомагати один одному.
– Ви балотувалися від Блоку Петра Порошенка «Солідарність». 
Відстоюватимете інтереси народу чи даної політичної сили?
– Потрібно, щоб інтереси партії співпадали з інтересами громади. Ми не повинні чекати все від держави, а розібратися в себе на місці. Нам тут жити і ми маємо втілювати реформи у себе, а також не боятися брати на себе відповідальність і діяти незалежно від партійних приналежностей. У нас є можливість вчиняти чесно і справедливо у відношенні до людей. Я не просто так балотувалась саме від пропрезидентської партії, адже вірю нашому Президентові. Я усвідомлюю, що для всіх добрим не будеш. Кожного представника влади критикують, а чи то правда, чи ні – ніхто не знає. Ми всі помиляємося, і вчимося на своїх помилках. Нам усім необхідно працювати над недоліками. Як на мене, потрібно об’єднуватися і впливати на тих, хто «зверху», щоб достукатися до них і говорити, що вони теж можуть бути неправі. Я оптиміст і вірю у краще. Скільки дозволить здоров’я, буду жити і працювати задля людей. Відповідальність та принциповість – ось ті риси, які мають бути притаманні кожній людині. Я бажаю всім нам порозуміння і справедливого підходу до усіх завдань. Головне – не шукати власної вигоди, а думати про те, що народ нас обрав, а не навпаки.

 

Розмовляла Інна РОМАНЮК.

Реєстрація на сайті

Ви тут: Головна Новини РАЇСА ХРАБАН: " НАРОД НАС ОБРАВ, А НЕ НАВПАКИ"