В останню неділю жовтня Україна перейде на зимовий час. Як адаптуватися до різкої зміни режиму дня і збою «внутрішнього» годинника?

248874558 3333271966797508 183698450988141404 n

Цієї неділі – 31 жовтня – Україна перейде на зимовий час. Ми переведемо стрілки годинника на годину назад.

Щоб адаптуватися до різкої зміни режиму дня і збою «внутрішнього» годинника, важливо підготуватися заздалегідь і поступово. Поради Центру громадського здоров’я України:

- За кілька днів до переведення годинників спробуйте лягати спати на деякий час пізніше, так само і просинатися. Наприклад, можна щодня «додавати» собі 10 хвилин сну.

- Аби добре почуватися та швидше увійти у звичний графік, дотримуйтесь рекомендацій для поліпшення якості сну:

- Уникайте вживання кофеїну за 6 годин до сну (кава, чай, більшість газованих напоїв).

- Не вживайте алкоголь і відмовтеся від куріння, особливо перед сном.

- Не вживайте важку, гостру, солодку їжу за 4 години до сну. Легкий перекус цілком допустимий.

- Фізична активність корисна кожному, але не перед сном. Більше рухайтеся вдень, а ввечері вирушайте на легку прогулянку.

- Зробіть комфортний для себе температурний режим у спальні та регулярно її провітрюйте.

- Забезпечте тишу і зменште освітленість спальні під час сну. Приберіть електронні пристрої, зокрема, телевізори, комп’ютери, смартфони зі спальні, або принаймні вимикайте їх за 30 хвилин до сну.

Пам’ятайте, що дорослі мають спати щонайменше сім годин на добу. Ну а декому цього навіть замало: молодь і люди з хронічними недугами потребують дев’яти годин сну. І тільки незначній групі щасливців достатньо спати до шести годин на добу. Це зумовлено генетичними факторами.

Бережіть себе у будь-який час!

Джерело: Центр громадського здоров’я України https://www.facebook.com/phc.org.ua/posts/3333318986792806

Ви тут: Головна Новини В останню неділю жовтня Україна перейде на зимовий час. Як адаптуватися до різкої зміни режиму дня і збою «внутрішнього» годинника?