Коли Україна переходить на «зимовий» час?

327160 1

Переведення годинників на «зимовий» час у 2021 році відбудеться у останні вихідні жовтня – у ніч із 30 на 31 жовтня. О 4:00 год. українці переведуть стрілки годинників на годину назад.

Але не забувайте, ваші ґаджети – планшети, комп'ютери, ноутбуки, смарт-годинниики, смартфони, перейдуть на «зимовий» час автоматично.

Перехід на «зимовий» і «літній» час проводиться у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України №509 «Про порядок обчислення часу на території України» від 13 травня 1996 року. Вважається, що зимовий час дозволяє ефективніше використовувати світловий день і економити електроенергію. В Україні діє час другого часового поясу UTC + 2, у літній період – UTC + 3.

Зазначимо, що «зимовий» і «літній» час в Україні було введено у 1981 році. Восени стрілки годинника переводять на «зимовий» час – на годину назад, а навесні – на «літній», на годину вперед. У березня 2021 року Верховна Рада України відправила на доопрацювання в комітет законопроєкт №4201 «Про обчислення часу в Україні», який пропонує скасувати сезонні переведення годинників і, таким чином, залишити в Україні «зимовий» час.

Ви тут: Головна Новини Коли Україна переходить на «зимовий» час?