Розпорядження голови районної ради "Про затвердження Плану заходів щодо запобігання та протидії корупції у виконавчому апараті Новоград-Волинській районній раді на 2021 рік"

      trizyb1

 

УКРАЇНА

НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКА РАЙОННА РАДА

ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я

ГОЛОВИ РАЙОННОЇ РАДИ

від “29” грудня 2020 року № 53

Про затвердження Плану заходів

щодо запобігання та протидії корупції

у виконавчому апараті Новоград-Волинській

районній раді на 2021 рік

Детальніше: Розпорядження голови районної ради "Про затвердження Плану заходів щодо запобігання та протидії...

Врегулювання окремих аспектів декларування

дек29 квітня на позачерговому засіданні Верховна Рада прийняла в другому читанні та в цілому проект Закону «Про внесення доповнень до Закону України «Про запобігання корупції» (щодо удосконалення окремих аспектів декларування)» (реєстр. № 5173). Документ підтримали 294 народні депутати.

Метою законопроекту є усунення практичних перепон у процесі подання декларацій особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що дозволить сумлінним декларантам уникнути пов’язаних з корупцією правопорушень, а Національному агентству з питань запобігання корупції діяти у правовому полі.

Документ пропонує врегулювати деякі питання декларування, а саме:

-запровадити нижню межу для обов’язкової передачі в управління цінних паперів, номінальна вартість яких не перевищує 0,25 відс. прожиткового мінімуму та вони сукупно не перевищують 5 відсотків акцій товариства, що голосують;

-уточнити, що унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗР) суб’єкта декларування та членів його сім’ї застосовується в декларації у випадку його наявності;

-виключити з-під декларування рахунки, на яких обліковуються некомпенсовані грошові заощадження громадян України в установах АТ «Державний ощадний банк України», поміщених до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР, що діяли на території України (таким рахункам не присвоюється IBAN).

Детальніше: Врегулювання окремих аспектів декларування

Які навчальні відео від НАЗК допоможуть вам із заповненням декларації?

1 березня Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) разом із платформою онлайн-курсів Prometheus презентували безкоштовний курс «Просто про е-декларування». Завдяки курсу можна дізнатися про історію е-декларування, відповідальність за порушення фінансового контролю та як легко і швидко заповнювати декларацію.

НАЗК розуміє, що кампанія декларування закінчується, а отже, суб’єкти декларування мають усе менше часу для того, щоби переглянути увесь курс. Саме тому ми опублікували навчальні відео щодо заповнення декларації, які є частиною курсу, на офіційному YouTube-каналі НАЗК.

 

Детальніше: Які навчальні відео від НАЗК допоможуть вам із заповненням декларації?

Чому варто зареєструватися на курс «Просто про е-декларування» тим, хто вперше подає е-декларацію?

Цього року ви вперше подаєте щорічну е-декларацію? Аби цей процес подання був для вас легким та зрозумілим, радимо переглянути безкоштовний онлайн-курс «Просто про е-декларування». Курс розроблений Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК) спільно з платформою Prometheus.

Інформація з курсу допоможе вам знайти відповіді на питання щодо:

- типів декларацій

- отримання кваліфікованого електронного підпису (КЕП);

Детальніше: Чому варто зареєструватися на курс «Просто про е-декларування» тим, хто вперше подає е-декларацію?

Про надання консультацій щодо декларування

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) піклується про те, щоб антикорупційні процеси були ефективними, зручними та не обтяжливими для доброчесних публічних службовців. Саме тому НАЗК забезпечує роботу спеціальних сервісів та інструментів, які допоможуть вам швидко заповнити декларацію.

На сьогодні отримати роз’яснення щодо заповнення декларації можна завдяки таким сервісам НАЗК:

- Контакт-центр за телефоном +38(044)200–06–94. Консультації надаються в робочі дні з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00;

Детальніше: Про надання консультацій щодо декларування

Де шукати інформацію для заповнення декларації не виходячи з дому?

 Кампанія декларування добігає кінця. Проте, якщо ви ще не встигли подати декларацію, ми нагадуємо, у яких електронних державних реєстрах та порталах можна отримати більшість необхідної інформації. Не виходячи з дому ви можете скористатися такими вебсайтами:

- Державний реєстр речових прав на нерухоме майно (https://bit.ly/2zeaaIQ) – містить інформацію, яку необхідно зазначити у розділах 3 «Об’єкти нерухомості» та 4 «Об’єкти незавершеного будівництва» декларації;

Детальніше: Де шукати інформацію для заповнення декларації не виходячи з дому?

Декларування – 2021: що потрібно знати

декларуванняЗвертаємо Вашу увагу, що 01 січня 2021 року розпочався черговий етап подання щорічних декларацій за 2020 рік особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка триватиме до 31 березня 2021 року включно.  Відповідно до статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон), зокрема, посадові особи місцевого самоврядування та депутати місцевих рад зобов’язані щорічно подавати шляхом заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – декларація), за минулий рік за формою, яку визначає Національне агентство. 

Детальніше: Декларування – 2021: що потрібно знати

Запобігання та виявлення корупції

Національне агентство з питань запобігання корупції є органом, який формує та координує антикорупційну політику в Україні, організовує роботу з запобігання та виявлення корупції в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях.

Для цього НАЗК розробляє та впроваджує антикорупційні стандарти:

Детальніше: Запобігання та виявлення корупції

Загальні положення щодо відображення відомостей про об’єкти декларування

53. Чи потрібно в декларації зазначати відомості про об’єкт, який перебував у власності суб’єкта декларування або члена сім’ї протягом не менше половини днів протягом звітного періоду та був відчужений у звітному періоді?

У декларації зазначаються відомості про об’єкти, які станом на останній день звітного періоду або протягом не менше половини днів протягом звітного періоду перебували у володінні або користуванні суб’єкта декларування або членів його сім’ї (абз. 3 ч. 2 ст. 46 Закону).

Детальніше: Загальні положення щодо відображення відомостей про об’єкти декларування

Розпорядження голови районної ради " Про затвердження Положення про уповноважену особу з питань запобігання та виявлення корупції у виконавчому апараті Новоград-Волинської районної ради"

      trizyb1  
 
 
УКРАЇНА
 
НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКА РАЙОННА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
голови районної ради
 
23.12.2020 № 49
Про затвердження Положення
про уповноважену особу з питань  
запобігання та виявлення корупції        
у виконавчому апараті Новоград-Волинської        
районної ради
 

Детальніше: Розпорядження голови районної ради " Про затвердження Положення про уповноважену особу з питань...

Ви тут: Головна ІНФО НАЗК