Чи потрібно декларувати «ковідну тисячу»?

271903331 292520906247062 8992882836750350514 nПрограма для вакцинованих громадян «єПідтримка» вже працює на повну. Якщо ви встигли нею скористатися ще у минулому році, то вам, напевно, цікаво, чи потрібно декларувати цю тисячу гривень.

НАЗК розповідає, яку інформацію треба буде відобразити під час декларування.

Чи потрібно вказувати тисячу гривень як дохід?

Ні, адже ці кошти не є доходом для цілей декларування.

Громадяни зможуть отримати від держави грошову допомогу у розмірі 1 тис. грн. Проте ці кошти вакциновані отримають не готівкою, а як цифровий ваучер, який можна буде витратити лише на певний перелік послуг і товарів. До того ж, у разі, якщо особа не використає їх протягом 4-х місяців, вони автоматично повернуться до державного бюджету.

Оскільки кошти, отримані в рамках Програми, будуть надаватись виключно в безготівковій формі, зараховуватимуться на спеціальний рахунок, не підлягатимуть оподаткуванню, то такі кошти не є доходом. Отже, їх не потрібно буде зазначати у декларації.

Чи потрібно декларувати спеціальний рахунок?

Так, рахунок необхідно зазначити у розділі 12.1. «Банківські та інші фінансові установи, у яких відкрито рахунки суб'єкта декларування або членів його сім'ї».

Для громадянина, який бажає взяти участь у Програмі, буде відкриватись віртуальний рахунок.

Детальніше: Чи потрібно декларувати «ковідну тисячу»?

Розпочався новий 2022 рік, а з ним – і кампанія декларування посадовців

270376125 4758789910847562 1689713188099041406 nДля того, аби у новому році декларування стало для вас простішим та зрозумілішим, НАЗК забезпечило автозаповнення деяких полів у декларації та можливість перевірити, чи коректно заповнені дані. Також оновили роз’яснення, доповнивши їх питаннями, з якими ви зверталися у 2021 році.

Через додану функцію автозаповнення деякі дані у чернетці створеної на основі попередньої декларації можуть зникати. НАЗК розуміє, що під час першого використання оновлених функцій можуть виникнути незручності. Проте більшість інформації у наступних деклараціях ви зможете додавати автоматично.

Також залишається перелік важливих посилань, які можуть стати вам у нагоді протягом цієї кампанії декларування:

- Порядок заповнення декларації: повноцінна заюстована інструкція про те як правильно заповнювати кожен пункт декларації bit.ly/3pFRwkA;

- Контакт-центр НАЗК: якщо у вас виникли проблеми під час заповнення декларації ви також можете зателефонувати за номером +38(044) 200–06–94;

Детальніше: Розпочався новий 2022 рік, а з ним – і кампанія декларування посадовців

НАЗК опублікувало нові роз’яснення до кампанії декларування 2022 року

Santa-0.5x-900x400Для того, щоби вам було максимально комфортно розпочати кампанію декларування 2022 року Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) підготувало оновлену редакцію роз’яснень, що охоплює понад 200 найпоширеніших питань:  https://bit.ly/declaration2022.

У роз’ясненнях можна знайти відповіді як на традиційні питання про те, як правильно декларувати спадщину, так і на ті, які почали виникати в декларантів лише минулого року: наприклад, чи потрібно декларувати «ковідну тисячу».

З роз’ясненнями можна ознайомитися в Базі знань НАЗК за посиланням

Як НАЗК удосконалило роз’яснення?

Детальніше: НАЗК опублікувало нові роз’яснення до кампанії декларування 2022 року

Про затвердження Плану заходів щодо запобігання та протидії корупції у виконавчому апараті Новоград-Волинській районній раді на 2022 рік

               trizyb1

 

УКРАЇНА

НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКА РАЙОННА РАДА

ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я

ГОЛОВИ РАЙОННОЇ РАДИ

від “17” грудня 2021 року № 40

Про затвердження Плану заходів

щодо запобігання та протидії корупції

у виконавчому апараті Новоград-Волинській

районній раді на 2022 рік

             Відповідно до Законів України «Про запобігання корупції», «Про місцеве самоврядування в Україні», розпорядження голови районної ради від 23.12.2020 року №49 «Про затвердження Положення про уповноважену особу з питань запобігання та виявлення корупції у виконавчому апараті Новоград-Волинської районної ради» та з метою запровадження дієвих механізмів щодо запобігання корупції, усунення причин, які їх породжують, забезпечення принципів прозорості та відкритості в діяльності посадових осіб виконавчого апарату Новоград-Волинської районної ради:

1.Затвердити План заходів щодо запобігання та протидії корупції у виконавчому апараті Новоград-Волинській районній раді на 2022 рік, що додається.

Детальніше: Про затвердження Плану заходів щодо запобігання та протидії корупції у виконавчому апараті...

Розпорядження голови районної ради "Про затвердження Плану заходів щодо запобігання та протидії корупції у виконавчому апараті Новоград-Волинській районній раді на 2021 рік"

      trizyb1

 

УКРАЇНА

НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКА РАЙОННА РАДА

ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я

ГОЛОВИ РАЙОННОЇ РАДИ

від “29” грудня 2020 року № 53

Про затвердження Плану заходів

щодо запобігання та протидії корупції

у виконавчому апараті Новоград-Волинській

районній раді на 2021 рік

Детальніше: Розпорядження голови районної ради "Про затвердження Плану заходів щодо запобігання та протидії...

Врегулювання окремих аспектів декларування

дек29 квітня на позачерговому засіданні Верховна Рада прийняла в другому читанні та в цілому проект Закону «Про внесення доповнень до Закону України «Про запобігання корупції» (щодо удосконалення окремих аспектів декларування)» (реєстр. № 5173). Документ підтримали 294 народні депутати.

Метою законопроекту є усунення практичних перепон у процесі подання декларацій особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що дозволить сумлінним декларантам уникнути пов’язаних з корупцією правопорушень, а Національному агентству з питань запобігання корупції діяти у правовому полі.

Документ пропонує врегулювати деякі питання декларування, а саме:

-запровадити нижню межу для обов’язкової передачі в управління цінних паперів, номінальна вартість яких не перевищує 0,25 відс. прожиткового мінімуму та вони сукупно не перевищують 5 відсотків акцій товариства, що голосують;

-уточнити, що унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗР) суб’єкта декларування та членів його сім’ї застосовується в декларації у випадку його наявності;

-виключити з-під декларування рахунки, на яких обліковуються некомпенсовані грошові заощадження громадян України в установах АТ «Державний ощадний банк України», поміщених до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР, що діяли на території України (таким рахункам не присвоюється IBAN).

Детальніше: Врегулювання окремих аспектів декларування

Які навчальні відео від НАЗК допоможуть вам із заповненням декларації?

1 березня Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) разом із платформою онлайн-курсів Prometheus презентували безкоштовний курс «Просто про е-декларування». Завдяки курсу можна дізнатися про історію е-декларування, відповідальність за порушення фінансового контролю та як легко і швидко заповнювати декларацію.

НАЗК розуміє, що кампанія декларування закінчується, а отже, суб’єкти декларування мають усе менше часу для того, щоби переглянути увесь курс. Саме тому ми опублікували навчальні відео щодо заповнення декларації, які є частиною курсу, на офіційному YouTube-каналі НАЗК.

 

Детальніше: Які навчальні відео від НАЗК допоможуть вам із заповненням декларації?

Чому варто зареєструватися на курс «Просто про е-декларування» тим, хто вперше подає е-декларацію?

Цього року ви вперше подаєте щорічну е-декларацію? Аби цей процес подання був для вас легким та зрозумілим, радимо переглянути безкоштовний онлайн-курс «Просто про е-декларування». Курс розроблений Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК) спільно з платформою Prometheus.

Інформація з курсу допоможе вам знайти відповіді на питання щодо:

- типів декларацій

- отримання кваліфікованого електронного підпису (КЕП);

Детальніше: Чому варто зареєструватися на курс «Просто про е-декларування» тим, хто вперше подає е-декларацію?

Про надання консультацій щодо декларування

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) піклується про те, щоб антикорупційні процеси були ефективними, зручними та не обтяжливими для доброчесних публічних службовців. Саме тому НАЗК забезпечує роботу спеціальних сервісів та інструментів, які допоможуть вам швидко заповнити декларацію.

На сьогодні отримати роз’яснення щодо заповнення декларації можна завдяки таким сервісам НАЗК:

- Контакт-центр за телефоном +38(044)200–06–94. Консультації надаються в робочі дні з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00;

Детальніше: Про надання консультацій щодо декларування

Де шукати інформацію для заповнення декларації не виходячи з дому?

 Кампанія декларування добігає кінця. Проте, якщо ви ще не встигли подати декларацію, ми нагадуємо, у яких електронних державних реєстрах та порталах можна отримати більшість необхідної інформації. Не виходячи з дому ви можете скористатися такими вебсайтами:

- Державний реєстр речових прав на нерухоме майно (https://bit.ly/2zeaaIQ) – містить інформацію, яку необхідно зазначити у розділах 3 «Об’єкти нерухомості» та 4 «Об’єкти незавершеного будівництва» декларації;

Детальніше: Де шукати інформацію для заповнення декларації не виходячи з дому?

Ви тут: Головна ІНФО НАЗК