УВАГА! ТРИВАЄ ЧЕРГОВИЙ ЕТАП ПОДАННЯ ЩОРІЧНИХ ДЕКЛАРАЦІЙ

декларацыя

З 01.01.2020 розпочався черговий етап подання особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічних декларацій за 2019 рік.

Відповідно до ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

Особи, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов’язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Упродовж семи днів після подання декларації суб’єкт декларування має право подати виправлену декларацію, але не більше трьох разів.

За несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст. 172-6 КУпАП з накладенням штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Упродовж 2019 року Новоград-Волинською місцевою прокуратурою виявлялися факти порушення антикорупційного законодавства. Так, в минулому році внесено 9 подань, у порядку ч.3 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції» за фактами несвоєчасного подання декларацій та неповідомлення про це НАЗК, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 1 особу. Також, місцевою прокуратурою забезпечено участь при розгляді судом 37 протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією.

Тому, звертаємо увагу осіб, які зобов’язані подавати декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, подати зазначені декларації, дотримуватися вимог вищевказаного законодавства та не допускати його порушення.

 

 

Прокурор Новоград-Волинської

місцевої прокуратури                                                                       І. Мельник

Реєстрація на сайті

Ви тут: Головна Документи Рішення 22 сесія УВАГА! ТРИВАЄ ЧЕРГОВИЙ ЕТАП ПОДАННЯ ЩОРІЧНИХ ДЕКЛАРАЦІЙ