Про екологічний стан басейну річки Случ

trizyb1
 
 
 
 
УКРАЇНА
НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКА РАЙОННА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ 
 
 
РІШЕННЯ
 
Шоста сесія     VIІ скликання
від 27 жовтня 2016 року
 
Про екологічний стан
басейну річки Случ
 
 
Заслухавши та обговоривши інформацію завідувача Новоград-Волинського міжрайвідділу ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я» Прохор Л.М., та у зв’язку з подіями щодо забруднення токсичними речовинами р. Случ, які сталися в квітні-травні місяці поточного року, що викликало велике занепокоєння та соціальну напругу серед населення району за стан навколишнього природного середовища, районною радою надіслано звернення депутатів Новоград-Волинської районної ради Житомирської області до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Генеральної прокуратури України щодо забруднення довкілля .
 
Згідно інформації державної екологічної інспекції України за результатами інструментально-лабораторного контролю проб зворотних вод, відібраних 01.04.2016 року з випуску ТОВ «Понінська картонно-паперова фабрика», виявлено перевищення нормативів граничного допустимих скидів за БСК, ХСК, заліза загального, азоту амонійного, завислих речовин.
 
У поверхневих водах річки Хомора (в  районі мосту через р. Хомора смт. Понінка, 500 м. вище випуску № 1 та самовільного скиду, 500 м нижче скиду підприємства) виявлено перевищення нормативів гранично допустимих концентрацій  за БСК та заліза загального.
 
Держекоінспекцією в Житомирській області 15.04.2016  за результатами інструментально-лабораторного контролю встановлено, що показник вмісту розчиненого кисню зменшився в деяких місцях до 2,0-1,6 мг/л (за норми не менше 6 мг/л).
 
З метою припинення скидання неочищених зворотних вод та забруднення поверхневих вод р. Хомора Держекоінспекція в Житомирській області звернулася з відповідним листом до Департаменту екології та природних ресурсів Хмельницької облдержадміністрації щодо внесення змін до дозволу на спеціальне водокористування ТОВ «Понінська картонно-паперова фабрика» від 19.06.2015 № 695 у частині зменшення нормативів гранично допустимого скиду забруднюючих речовин у р. Хомора.
 
За результатами позапланової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства ТОВ «Понінська картонно-паперова фабрика», яку проведено 19.04.2016, встановлено, що очистка стічних вод підприємства та смт. Понінка здійснюється на очисних спорудах повної біологічної очистки потужністю 20 тис.м³/добу. Очисні споруди підприємства експлуатуються з порушенням правил експлуатації. Підприємством розроблено план робіт з поточного ремонту очисних споруд з визначеними заходами щодо проведення ремонту вузлів очисних споруд з метою усунення порушень правил експлуатації очисних споруд.
 
За результатами інструментально-лабораторного дослідження проб зворотних вод, відібраних Держекоінспекцією у Хмельницькій області 19.04.2016, перевищень нормативів ГДС не виявлено. У той час як у контрольних створах р. Хомора (500 м вище та нижче скиду) спостерігається перевищення нормативів гранично допустимих концентрацій за ХСК та БСК.
 
За фактами виявлених порушень вимог природоохоронного законодавства керівнику підприємства видано припис про усунення виявлених порушень, а відповідальну посадову особу підприємства притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу за статтею 59 КУпАП.
 
Згідно з клопотанням слідчого Баранівського ВП Новоград-Волинсткого ВП ГУНП в Житомирьскій області 27.04.2016 Баранівським районним судом Житомирської області надвно дозвіл Держекоінспекції у Житомирській області на проведення позапланової перевірки. ТОВ «Понінська картонно-паперова фабрика» в черговий раз не допустила до перевірки державних інсппекиорів.
 
Інспекцією підготовлено адміністративний позов від 05.05.2016 № 2106/11-16 до Житомирського окружного адміністративного суду  щодо зупинення господарської діяльності підприємства в частині здійснення скиду зворотних вод в р. Хомора.
 
Для зменшення негативного впливу на водний об’єкт Миропільську селищну та Романівську райдержадміністрацію зобов’язано вжити заходів щодо обмеження скидів забруднюючих речовин у каналізаційних очисних споруд ТОВ «Миропільський папір» шляхом оптимізації об’ємів забраної води та стічної води, відведеної для очистки на очисні споруди каналізації, підприємствами та організаціями  селища Миропіль. Позапланова перевірка дотримання вимог природоохоронного законодавства  ТОВ «Миропільський папір» проведена спеціалістами Держекоінспекції у Житомирсткій області.
 
Перевіркою встановлено, що забір води з р. Случ та скид забруднюючих речовин із стічними водами  по випускам № 1 та № 2 здійснюється за відсутністю на спеціальне водокористування та встановлених нормативів гранично допустимих скидів у водний об’єкт.
 
За результатами інструментально-лабораторного контролю виявлено, що на випусках зафіксованих інспекцією якості зворотної води в порівнянні з фоновим створом ріски Случ 500 м вище випусків перевищують показники майже в 5 разів, що є грубим порушенням природоохоронного законодавства в галузі раціонального використання водних ресурсів.
 
30.05.2016 року актом обстеження було зафіксовано, що з території ТОВ «Миропільський папір» здійснюється несанкціонований скид неочищених стічних вод КНС у р. Случ в супереч вимогам припису.
 
З метою усунення виявлених порушень вимог водоохоронного законодавства Держекоінспекцією  у Житомирській області підготовлений адміністративний позов від 07.06.2016 № 2511/11-16 до Житомирського окружного адміністративного суду щодо зупинення господарської діяльності ТОВ «Миропільський папір» в частині здійснення скиду  стічних вод в р. Случ.
 
Новоград-Волинський відділ лабораторних досліджень також здійснював лабораторні дослідження води з р. Случ, Смолка в межах Новоград-Волинського району за період з лютого місяця по 20.09.2016 року.
 
Всього за звітний період лабораторно досліджено 213 проб води з річок Случ, Смолка не відповідали вимогам СанПіНу 4630-88 «Санітарні норми і норми охорони поверхневих вод від забруднення» 57 проб води, що становить 26,7 %. За санітарно-хімічними показниками в 48 пробах мало місце відхилення за вмістом заліза 0,37-0,61 мг/дм³ при допустимому не більше 0,3 мг/дм³, не відповідала вода гігієнічним вимогам за мікробіологічними показниками в 10 пробах. З 27.05.2016 відхилень по вмісту заліза  в р. Случ не виявлено.
 
Крім того, вразі повторних забруднень води районною радою були передбачені кошти на проведення біохімічних досліджень стану води в         р. Случ  .
 
Відповідно до ст.ст. 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”  та рекомендації постійної комісії з питань АПК, регулювання земельних відносин, екології та використання природних ресурсів,       районна рада
 
ВИРІШИЛА:
 
  1. Інформацію завідувача Новоград-Волинським відділом лабораторних досліджень Прохор Л.М., про показники лабораторних досліджень води р. Случ взяти до відома.

  2. Рекомендувати Новоград-Волинському міжрайвідділу ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я» не рідше одного разу на квартал проводити лабораторні дослідження стану води в Новоград-Волинському районі. 

  3. Запропонувати Новоград-Волинській міській раді передбачити кошти на проведення біохімічних досліджень стану води в р. Случ.

  4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань АПК, регулювання земельних відносин, екології та використання природних ресурсів.

 
Голова районної ради                                                           Д.В. Рудницький

Реєстрація на сайті

Ви тут: Головна Документи Проекти рішень 6 сесія Про екологічний стан басейну річки Случ